A-TB500-TL19SB
Mfr.Part #
A-TB500-TL19SB
Description
TERM BLK 19POS TOP ENTRY 5MM PCB
Voltage :
300V
Packaging :
Bulk
Clamp Material - Plating :
Phosphor Bronze
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Color :
Gray
Plating :
Bronze, Steel
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Positions Per Level :
19
Wire Gauge :
12-22 AWG
Published :
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Current :
10A
Pitch :
0.197 5.00mm
Mating Orientation :
Vertical with Board
Wire Termination :
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
A-TB500-TL19SB
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TL19SB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, A-TB500-TL19SB pinout, A-TB500-TL19SB datasheet PDF, A-TB500-TL19SB amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TL19SB ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 12-22 AWG A-TB500