A-TB500-TI17
Mfr.Part #
A-TB500-TI17
Description
TERM BLK 17P SIDE ENTRY 5MM PCB
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Published :
Wire Gauge :
12-22 AWG
Voltage :
300V
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Pitch :
0.197 5.00mm
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Feature :
Interlocking (Side)
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Color :
Green
Current :
10A
Positions Per Level :
17
Number of Levels :
1
Contact Material - Plating :
Brass
Plating :
Steel
Datasheets
A-TB500-TI17
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TI17 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, A-TB500-TI17 pinout, A-TB500-TI17 datasheet PDF, A-TB500-TI17 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TI17 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-22 AWG A-TB500