A-TB500-TI05
Mfr.Part #
A-TB500-TI05
Description
TERM BLK 5POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level :
5
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Wire Gauge :
12-22 AWG
Published :
Voltage :
300V
Feature :
Interlocking (Side)
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.197 5.00mm
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Color :
Green
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Plating :
Steel
Current :
10A
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Contact Material - Plating :
Brass
Datasheets
A-TB500-TI05
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TI05 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, A-TB500-TI05 pinout, A-TB500-TI05 datasheet PDF, A-TB500-TI05 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TI05 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-22 AWG A-TB500