A-TB500-TB21
Mfr.Part #
A-TB500-TB21
Description
TERM BLK 21POS TOP ENTRY 5MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Voltage :
250V
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Termination :
Screw
Color :
Blue
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Screw Thread :
M3
Mount :
Through Hole
Wire Termination :
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
1 (Unlimited)
Series :
A-TB500
Positions Per Level :
21
Through Hole
Plating :
Steel
Pitch :
0.197 5.00mm
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Factory Lead Time :
23 Weeks
Mating Orientation :
Vertical with Board
Torque - Screw :
0.3 Nm (2.6 Lb-In)
Feature :
Interlocking (Side)
Wire Gauge :
14-22 AWG
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Current :
16A
Packaging :
Bulk
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Datasheets
A-TB500-TB21
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TB21 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:250V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, A-TB500-TB21 pinout, A-TB500-TB21 datasheet PDF, A-TB500-TB21 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TB21 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Blue Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 14-22 AWG A-TB500