A-TB500-T323
Mfr.Part #
A-TB500-T323
Description
TERM BLK 23P SIDE ENTRY 5MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Wire Termination :
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Voltage :
300V
Current :
8A
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
1 (Unlimited)
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Plating :
Steel
Factory Lead Time :
23 Weeks
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Housing Material :
Thermoplastic
Positions Per Level :
23
Wire Gauge :
14-26 AWG
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Series :
A-TB500
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Gauge (Max) :
26 AWG
Color :
Green
Feature :
Interlocking (Side)
Number of Levels :
1
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Bulk
Screw Thread :
M2.5
Termination :
Screw
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.197 5.00mm
Datasheets
A-TB500-T323
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-T323 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, A-TB500-T323 pinout, A-TB500-T323 datasheet PDF, A-TB500-T323 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-T323 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 14-26 AWG A-TB500