A-TB500-OQ23CH
Mfr.Part #
A-TB500-OQ23CH
Description
TERM BLOCK HDR 23POS 90DEG 5MM
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Pitch :
0.197 5.00mm
Header Orientation :
90°, Right Angle
Number of Levels :
1
Number of Positions :
23
Color :
Green
Contact Mating Finish :
Tin
Contact Material :
Copper
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
23 Weeks
Voltage - UL :
300V
Insulation Height :
0.335 8.51mm
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Termination Style :
Solder
Voltage :
300V
Current :
20A
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
A-TB500-OQ23CH
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-OQ23CH from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, A-TB500-OQ23CH pinout, A-TB500-OQ23CH datasheet PDF, A-TB500-OQ23CH amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-OQ23CH ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Tin Copper