A-TB500-OP20
Mfr.Part #
A-TB500-OP20
Description
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5MM
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Current :
10A
Contact Material :
Brass
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
Voltage :
300V
Insulation Height :
0.079 2.00mm
Packaging :
Bulk
Number of Positions :
20
Mount :
Through Hole
Type :
Header, Male Pins, Unshrouded
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Header Orientation :
Vertical
Pitch :
0.197 5.00mm
Voltage - UL :
300V
Published :
Termination Style :
Solder
Datasheets
A-TB500-OP20
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-OP20 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Type:Header, Male Pins, Unshrouded, Mounting Type:Through Hole, A-TB500-OP20 pinout, A-TB500-OP20 datasheet PDF, A-TB500-OP20 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-OP20 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.197 5.00mm 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Unshrouded Thermoplastic Brass