A-TB500-OP12
Mfr.Part #
A-TB500-OP12
Description
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5MM
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Header Orientation :
Vertical
Number of Levels :
1
Termination Style :
Solder
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Factory Lead Time :
23 Weeks
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Pitch :
0.197 5.00mm
Insulation Height :
0.079 2.00mm
1 (Unlimited)
Voltage - UL :
300V
Number of Positions :
12
Voltage :
300V
Housing Material :
Thermoplastic
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
Contact Material :
Brass
Type :
Header, Male Pins, Unshrouded
Current :
10A
Datasheets
A-TB500-OP12
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-OP12 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Type:Header, Male Pins, Unshrouded, Mounting Type:Through Hole, A-TB500-OP12 pinout, A-TB500-OP12 datasheet PDF, A-TB500-OP12 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-OP12 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.197 5.00mm 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Unshrouded Thermoplastic Brass