A-TB500-HG04
Mfr.Part #
A-TB500-HG04
Description
TERM BLOCK 4POS 45DEG 5MM PCB
Product Category :
Wire to Board
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Material - Plating :
Brass
Plating :
Steel
Voltage :
300V
Published :
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Pitch :
0.197 5.00mm
Color :
Gray
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Current :
15A
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Wire Termination :
Screwless
Through Hole
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Factory Lead Time :
23 Weeks
Positions Per Level :
4
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Series :
A-TB500
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
Interlocking (Side)
Wire Gauge :
12-28 AWG
Datasheets
A-TB500-HG04
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-HG04 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-30°C~105°C, Mounting Type:Through Hole, A-TB500-HG04 pinout, A-TB500-HG04 datasheet PDF, A-TB500-HG04 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-HG04 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screwless 1 Levels 12-28 AWG A-TB500