A-TB500-HA22H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB500-HA22H
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLK 22P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Wire to Board
Feature :
Lever Actuated
Positions Per Level :
22
Number of Levels :
1
Housing Material :
Thermoplastic
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
23 Weeks
Plating :
Steel
Wire Termination :
Screwless
Pitch :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
10A
Voltage :
300V
Color :
Green
Mounting Type :
Through Hole
Series :
A-TB500
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Published :
Packaging :
Bulk
Contact Material - Plating :
Brass
Wire Gauge :
14-24 AWG
Datasheets
A-TB500-HA22H
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-HA22H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, A-TB500-HA22H pinout, A-TB500-HA22H datasheet PDF, A-TB500-HA22H amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-HA22H ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB500