A-TB500-HA06V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB500-HA06V
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLK 6POS TOP ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Wire to Board
Series :
A-TB500
Housing Material :
Thermoplastic
Number of Levels :
1
Published :
Plating :
Steel
Positions Per Level :
6
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.197 5.00mm
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current :
10A
Contact Material - Plating :
Brass
Packaging :
Bulk
Wire Gauge :
14-24 AWG
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Mounting Type :
Through Hole
Voltage :
300V
Feature :
Lever Actuated
Color :
Green
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Mating Orientation :
Vertical with Board
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
23 Weeks
Wire Termination :
Screwless
Datasheets
A-TB500-HA06V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-HA06V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, A-TB500-HA06V pinout, A-TB500-HA06V datasheet PDF, A-TB500-HA06V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-HA06V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB500