A-TB381-VM17F
Mfr.Part #
A-TB381-VM17F
Description
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.81MM
Current :
10A
Number of Positions :
17
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Screw Size :
M2
Wire Strip Length :
6-7mm
Bulk
Termination :
Screw
Termination Style :
Screw - Pressure Clip
Contact Material :
Phosphor Bronze
Number of Levels :
1
Plug Wire Entry :
180°
Pitch :
0.150 3.81mm
Insulation Height :
0.465 11.80mm
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Torque - Screw :
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Published :
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Mount :
Free Hanging
Voltage :
300V
Feature :
Mating Flange
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Type :
Plug, Female Sockets
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Wire Gauge or Range - AWG :
16-28 AWG
Datasheets
A-TB381-VM17F
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-VM17F from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-30°C~105°C, Voltage:300V, Type:Plug, Female Sockets, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), A-TB381-VM17F pinout, A-TB381-VM17F datasheet PDF, A-TB381-VM17F amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-VM17F ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.150 3.81mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets Thermoplastic Tin Phosphor Bronze