A-TB381-VK21
Mfr.Part #
A-TB381-VK21
Description
TERM BLOCK HDR 21POS 3.81MM
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Voltage :
300V
Number of Levels :
1
Insulation Height :
0.433 11.00mm
Number of Positions :
21
Contact Tail Length :
0.134 3.40mm
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Contact Material :
Brass
Orientation :
45 Deg
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Pitch :
0.150 3.81mm
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Current :
8A
Termination Style :
Solder
Thermoplastic
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Header Orientation :
45°
Datasheets
A-TB381-VK21
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-VK21 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Operating Temperature:-30°C~105°C, Mounting Type:Through Hole, A-TB381-VK21 pinout, A-TB381-VK21 datasheet PDF, A-TB381-VK21 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-VK21 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.150 3.81mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Brass