A-TB381-VK19
Mfr.Part #
A-TB381-VK19
Description
TERM BLOCK HDR 19POS 3.81MM
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Factory Lead Time :
23 Weeks
Insulation Height :
0.433 11.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Current :
8A
1
Number of Positions :
19
Published :
Contact Material :
Brass
Orientation :
45 Deg
Contact Tail Length :
0.134 3.40mm
Voltage :
300V
Pitch :
0.150 3.81mm
Mount :
Through Hole
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
1 (Unlimited)
Header Orientation :
45°
Termination Style :
Solder
Datasheets
A-TB381-VK19
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-VK19 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-30°C~105°C, Voltage:300V, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), A-TB381-VK19 pinout, A-TB381-VK19 datasheet PDF, A-TB381-VK19 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-VK19 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.150 3.81mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Brass