A-TB381-VK17
Mfr.Part #
A-TB381-VK17
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLOCK HDR 17POS 3.81MM
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Insulation Height :
0.433 11.00mm
Current :
8A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Published :
Termination Style :
Solder
Packaging :
Bulk
Housing Material :
Thermoplastic
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Color :
Green
Contact Tail Length :
0.134 3.40mm
Number of Levels :
1
Mounting Type :
Through Hole
Orientation :
45 Deg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Material :
Brass
Number of Positions :
17
Header Orientation :
45°
Factory Lead Time :
23 Weeks
Pitch :
0.150 3.81mm
Voltage :
300V
Datasheets
A-TB381-VK17
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-VK17 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-30°C~105°C, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, A-TB381-VK17 pinout, A-TB381-VK17 datasheet PDF, A-TB381-VK17 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-VK17 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.150 3.81mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Brass