A-TB381-TV04SB
Mfr.Part #
A-TB381-TV04SB
Description
TERM BLOCK 4POS 45DEG 3.81MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Pbfree Code :
yes
Series :
A-TB381
Positions Per Level :
4
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
ROHS3 Compliant
Termination :
Screw
Contact Plating :
Brass, Tin
Current :
10A
Contact Material - Plating :
Brass - Tin Plated
Torque - Screw :
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.150 3.81mm
Wire Gauge :
16-28 AWG
Published :
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Screw Thread :
M2
Mount :
Through Hole
Plating :
Brass, Steel
Voltage :
300V
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
A-TB381-TV04SB
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB381-TV04SB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, A-TB381-TV04SB pinout, A-TB381-TV04SB datasheet PDF, A-TB381-TV04SB amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB381-TV04SB ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.150 3.81mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-28 AWG A-TB381