A-TB381-TT12
Mfr.Part #
A-TB381-TT12
Description
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.81MM
Headers, Plugs and Sockets
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Insulation Height :
0.437 11.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire Strip Length :
5-6mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge or Range - AWG :
16-28 AWG
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Published :
Plug Wire Entry :
90°
Number of Positions :
12
Pitch :
0.150 3.81mm
Current :
10A
Contact Material :
Phosphor Bronze
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Screw Size :
M2
Color :
Green
Torque - Screw :
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Termination Style :
Screw
Voltage - UL :
300V
Mount :
Free Hanging
Type :
Plug for Unshrouded Header
Voltage :
300V
Datasheets
A-TB381-TT12
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-TT12 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Type:Plug for Unshrouded Header, Voltage:300V, A-TB381-TT12 pinout, A-TB381-TT12 datasheet PDF, A-TB381-TT12 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-TT12 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.150 3.81mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug for Unshrouded Header Thermoplastic Tin Phosphor Bronze