A-TB381-TJ21
Mfr.Part #
A-TB381-TJ21
Description
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.81MM
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Insulation Height :
0.437 11.10mm
Current :
6A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Plug, Female Sockets
Housing Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage - UL :
150V
Wire Strip Length :
5-6mm
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mount :
Free Hanging
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
21
Number of Levels :
1
Termination Style :
Screw
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Operating Temperature :
-30°C~105°C
23 Weeks
Wire Gauge or Range - AWG :
16-24 AWG
Pitch :
0.150 3.81mm
Voltage :
150V
Plug Wire Entry :
180°
Contact Material :
Brass
Datasheets
A-TB381-TJ21
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-TJ21 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Plug, Female Sockets, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-30°C~105°C, Voltage:150V, A-TB381-TJ21 pinout, A-TB381-TJ21 datasheet PDF, A-TB381-TJ21 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-TJ21 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.150 3.81mm 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets Polybutylene Terephthalate (PBT) Brass