A-TB381-OQ15CH
Mfr.Part #
A-TB381-OQ15CH
Description
TERM BLOCK HDR 15POS 3.81MM
Headers, Plugs and Sockets
Header Orientation :
90°, Right Angle
Insulation Height :
0.276 7.00mm
Current :
10A
Voltage :
300V
Contact Material :
Brass
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Pitch :
0.150 3.81mm
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Packaging :
Bulk
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
Termination Style :
Solder
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
15
Voltage - UL :
300V
Datasheets
A-TB381-OQ15CH
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-OQ15CH from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-30°C~105°C, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Mounting Type:Through Hole, A-TB381-OQ15CH pinout, A-TB381-OQ15CH datasheet PDF, A-TB381-OQ15CH amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-OQ15CH ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.150 3.81mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Tin Brass