A-TB381-OQ06CV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB381-OQ06CV
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.81MM
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Contact Mating Finish :
Tin
Pitch :
0.150 3.81mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - UL :
300V
Mount :
Through Hole
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
Pbfree Code :
yes
Published :
Termination Style :
Solder
Current :
10A
Number of Positions :
6
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
23 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Color :
Green
Header Orientation :
Vertical
Number of Levels :
1
Insulation Height :
0.362 9.20mm
Housing Material :
Thermoplastic
Contact Material :
Copper
Voltage :
300V
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Datasheets
A-TB381-OQ06CV
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-OQ06CV from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), A-TB381-OQ06CV pinout, A-TB381-OQ06CV datasheet PDF, A-TB381-OQ06CV amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-OQ06CV ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.150 3.81mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Tin Copper