A-TB381-OP13
Mfr.Part #
A-TB381-OP13
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.81MM
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.150 3.81mm
Type :
Header, Male Pins, Unshrouded
Packaging :
Bulk
Housing Material :
Thermoplastic
Published :
Voltage :
300V
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Contact Material :
Brass
Insulation Height :
0.079 2.00mm
Voltage - UL :
300V
Number of Levels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
Mount :
Through Hole
Header Orientation :
Vertical
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Termination Style :
Solder
Factory Lead Time :
23 Weeks
Current :
10A
Number of Positions :
13
Datasheets
A-TB381-OP13
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-OP13 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Type:Header, Male Pins, Unshrouded, Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, A-TB381-OP13 pinout, A-TB381-OP13 datasheet PDF, A-TB381-OP13 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB381-OP13 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.150 3.81mm 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Unshrouded Thermoplastic Brass