A-TB381-ED03SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB381-ED03SB
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLK 3P SIDE ENT 3.81MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Wire to Board
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Screw Thread :
M2
Pitch :
0.150 3.81mm
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Number of Levels :
1
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Current :
8A
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Contact Plating :
Brass, Tin
Color :
Green
Wire Gauge :
16-24 AWG
Torque - Screw :
0.245 Nm (2.17 Lb-In)
Contact Material - Plating :
Brass - Tin Plated
Termination :
Screw
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Series :
A-TB381
Housing Material :
Thermoplastic
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Positions Per Level :
3
Voltage :
300V
Plating :
Brass, Steel
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Factory Lead Time :
23 Weeks
Datasheets
A-TB381-ED03SB
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB381-ED03SB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, A-TB381-ED03SB pinout, A-TB381-ED03SB datasheet PDF, A-TB381-ED03SB amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB381-ED03SB ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.150 3.81mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-24 AWG A-TB381