A-TB350-TF15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB350-TF15
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLK 15POS TOP ENT 3.5MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Wire to Board
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Color :
Black
Plating :
Chromate, Steel
Current :
10A
Mount :
Through Hole
Series :
A-TB350
Number of Levels :
1
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge :
16-26 AWG
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Chromate
Torque - Screw :
0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw Thread :
M2
Packaging :
Bulk
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Feature :
Interlocking (Side)
Contact Material - Plating :
Brass
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pitch :
0.138 3.50mm
Published :
Housing Material :
Thermoplastic
Wire Termination :
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Factory Lead Time :
23 Weeks
Mating Orientation :
Vertical with Board
Positions Per Level :
15
Termination :
Screw
Voltage :
125V
Wire Gauge (Max) :
26 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
A-TB350-TF15
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB350-TF15 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:125V, A-TB350-TF15 pinout, A-TB350-TF15 datasheet PDF, A-TB350-TF15 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB350-TF15 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.138 3.50mm Black Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 16-26 AWG A-TB350