A-TB100-HA10H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB100-HA10H
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLK 10POS SIDE ENT 10MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Wire to Board
Pitch :
0.394 10.00mm
Wire Gauge :
14-24 AWG
Mounting Type :
Through Hole
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Packaging :
Bulk
Series :
A-TB100
Positions Per Level :
10
Housing Material :
Thermoplastic
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Factory Lead Time :
23 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Levels :
1
Plating :
Steel
Contact Material - Plating :
Brass
Mount :
Through Hole
Wire Termination :
Screwless
Color :
Green
Voltage :
300V
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Current :
10A
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Lever Actuated
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Datasheets
A-TB100-HA10H
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB100-HA10H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, A-TB100-HA10H pinout, A-TB100-HA10H datasheet PDF, A-TB100-HA10H amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB100-HA10H ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.394 10.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB100