A-DS15-HOOD-WP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-DS15-HOOD-WP
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS SLDR CUP
Stock
69
In Stock :
69
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Ratings :
Dust Tight, IP67, Waterproof
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew
Pbfree Code :
yes
Connector Style :
D-Sub
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mount :
Free Hanging
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Housing Material :
ABS
Number of Positions :
15
Number of Rows :
2
Dielectric Material :
Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
Solder Cup
Operating Temperature :
-20°C~60°C
Contact Type :
Signal
Shell Size, Connector Layout :
2 DA A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Connector Type :
Plug, Male Pins
Contact Material :
Brass
Factory Lead Time :
23 Weeks
Color :
Black
Published :
2011
Contact Finish :
Gold
Packaging :
Bulk
Datasheets
A-DS15-HOOD-WP
Introducing D-Sub Connector Assemblies ASSMANN WSW Components A-DS15-HOOD-WP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-20°C~60°C, A-DS15-HOOD-WP pinout, A-DS15-HOOD-WP datasheet PDF, A-DS15-HOOD-WP amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ASSMANN WSW Components A-DS15-HOOD-WP ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
ASSMANN WSW Components A-DS15-HOOD-WP
D-Sub Plug, Male Pins 15-Position Signal Solder Cup 2 DA A Free Hanging (In-Line) Brass Gold
A-DS15-HOOD-WP Overview
A-DS15-HOOD-WP Features
A-DS15-HOOD-WP Applications
There are a lot of Assmann WSW Components
A-DS15-HOOD-WP D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP