9T12062A93R1BAHFT
Mfr.Part #
9T12062A93R1BAHFT
Description
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/8W 1206
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
93.1Ohms
Width :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.1mm
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
125mW
Datasheets
9T12062A93R1BAHFT
YAGEO 9T12062A93R1BAHFT
RT Series, Thin Film, 93.1Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C