9T12062A9312FBHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T12062A9312FBHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/8W 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RT
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Thin Film
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
93.1kOhms
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Lead Free :
Contains Lead
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Height :
500μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated DC :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.1mm
Published :
Supplier Device Package :
Datasheets
9T12062A9312FBHFT
YAGEO 9T12062A9312FBHFT
RT Series, Thin Film, 93.1kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C