9T12062A8452FBHFT
Mfr.Part #
9T12062A8452FBHFT
Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/8W 1206
Width :
1.6mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
3.1mm
Power Rating :
125mW
Resistance :
84.5kOhms
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Datasheets
9T12062A8452FBHFT
YAGEO 9T12062A8452FBHFT
RT Series, Thin Film, 84.5kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C