9T12062A5621DAHFT
Mfr.Part #
9T12062A5621DAHFT
Description
RES SMD 5.62K OHM 0.5% 1/8W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
125mW
Length :
3.1mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Width :
1.6mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
5.62kOhms
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9T12062A5621DAHFT
YAGEO 9T12062A5621DAHFT
RT Series, Thin Film, 5.62kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C