9T12062A54R9CAHFT
Mfr.Part #
9T12062A54R9CAHFT
Description
RES SMD 54.9 OHM 0.25% 1/8W 1206
Resistance :
54.9Ohms
Width :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
3.1mm
Datasheets
9T12062A54R9CAHFT
YAGEO 9T12062A54R9CAHFT
RT Series, Thin Film, 54.9Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C