9T12062A49R9FBHFT
Mfr.Part #
9T12062A49R9FBHFT
Description
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/8W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
49.9Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
9T12062A49R9FBHFT
YAGEO 9T12062A49R9FBHFT
RT Series, Thin Film, 49.9Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C