9T12062A34R8FBHFT
Mfr.Part #
9T12062A34R8FBHFT
Description
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/8W 1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
3.1mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
34.8Ohms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
9T12062A34R8FBHFT
YAGEO 9T12062A34R8FBHFT
RT Series, Thin Film, 34.8Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C