9T12062A3162BBHFT
Mfr.Part #
9T12062A3162BBHFT
Description
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/8W 1206
Width :
1.6mm
Power Rating :
125mW
Length :
3.1mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
31.6kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Datasheets
9T12062A3162BBHFT
YAGEO 9T12062A3162BBHFT
RT Series, Thin Film, 31.6kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C