9T12062A2493BBHFT
Mfr.Part #
9T12062A2493BBHFT
Description
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/8W 1206
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Resistance :
249kOhms
Length :
3.1mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
9T12062A2493BBHFT
YAGEO 9T12062A2493BBHFT
RT Series, Thin Film, 249kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C