9T12062A23R7FBHFT
Mfr.Part #
9T12062A23R7FBHFT
Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/8W 1206
Resistance :
23.7Ohms
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.6mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Length :
3.1mm
Power Rating :
125mW
Datasheets
9T12062A23R7FBHFT
YAGEO 9T12062A23R7FBHFT
RT Series, Thin Film, 23.7Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C