9T12062A20R0FBHFT
Mfr.Part #
9T12062A20R0FBHFT
Description
RES SMD 20 OHM 1% 1/8W 1206
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
3.1mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
20Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
9T12062A20R0FBHFT
YAGEO 9T12062A20R0FBHFT
RT Series, Thin Film, 20Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C