9T12062A18R2FBHFT
Mfr.Part #
9T12062A18R2FBHFT
Description
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/8W 1206
Width :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
3.1mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
18.2Ohms
Datasheets
9T12062A18R2FBHFT
YAGEO 9T12062A18R2FBHFT
RT Series, Thin Film, 18.2Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C