9T12062A1873FBHFT
Mfr.Part #
9T12062A1873FBHFT
Description
RES SMD 187K OHM 1% 1/8W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Power Rating :
125mW
Resistance :
187kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Width :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Length :
3.1mm
Datasheets
9T12062A1873FBHFT
YAGEO 9T12062A1873FBHFT
RT Series, Thin Film, 187kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C