9T12062A1802DAHFT
Mfr.Part #
9T12062A1802DAHFT
Description
RES SMD 18K OHM 0.5% 1/8W 1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
125mW
Length :
3.1mm
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
18kOhms
Width :
1.6mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
9T12062A1802DAHFT
YAGEO 9T12062A1802DAHFT
RT Series, Thin Film, 18kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C