9T12062A16R5FBHFT
Mfr.Part #
9T12062A16R5FBHFT
Description
RES SMD 16.5 OHM 1% 1/8W 1206
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
16.5Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated DC :
200V
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Tolerance :
±1%
Length :
3.1mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T12062A16R5FBHFT
YAGEO 9T12062A16R5FBHFT
RT Series, Thin Film, 16.5Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C