9T12062A15R0CAHFT
Mfr.Part #
9T12062A15R0CAHFT
Description
RES SMD 15 OHM 0.25% 1/8W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Width :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
15Ohms
Power Rating :
125mW
Length :
3.1mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
9T12062A15R0CAHFT
YAGEO 9T12062A15R0CAHFT
RT Series, Thin Film, 15Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C