9T12062A14R0BAHFT
Mfr.Part #
9T12062A14R0BAHFT
Description
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/8W 1206
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
14Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
3.1mm
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Datasheets
9T12062A14R0BAHFT
YAGEO 9T12062A14R0BAHFT
RT Series, Thin Film, 14Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C