9T12062A13R3FBHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T12062A13R3FBHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/8W 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.1mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated DC :
200V
Published :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Series :
RT
Resistance :
13.3Ohms
Power Rating :
125mW
Datasheets
9T12062A13R3FBHFT
YAGEO 9T12062A13R3FBHFT
RT Series, Thin Film, 13.3Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C