9T12062A1373FBHFT
Mfr.Part #
9T12062A1373FBHFT
Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/8W 1206
Length :
3.1mm
Width :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
137kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
9T12062A1373FBHFT
YAGEO 9T12062A1373FBHFT
RT Series, Thin Film, 137kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C