9T12062A1023FBHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T12062A1023FBHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 102K OHM 1% 1/8W 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
500μm
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Resistance :
102kOhms
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Series :
RT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package :
Length :
3.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
9T12062A1023FBHFT
YAGEO 9T12062A1023FBHFT
RT Series, Thin Film, 102kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C