9T08052A4421FBHFT
Mfr.Part #
9T08052A4421FBHFT
Description
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/8W 0805
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated DC :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
Width :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
2mm
Resistance :
4.42kOhms
Datasheets
9T08052A4421FBHFT
YAGEO 9T08052A4421FBHFT
RT Series, Thin Film, 4.42kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C