9T08052A24R3BAHFT
Mfr.Part #
9T08052A24R3BAHFT
Description
RES SMD 24.3 OHM 0.1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
150V
Power Rating :
125mW
Resistance :
24.3Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
No
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
9T08052A24R3BAHFT
YAGEO 9T08052A24R3BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 24.3Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C