9T08052A1271BAHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T08052A1271BAHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1.27K OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated DC :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
No
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
500μm
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Series :
RT
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.27kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
9T08052A1271BAHFT
YAGEO 9T08052A1271BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 1.27kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C