9T08052A1201BAHFT
Mfr.Part #
9T08052A1201BAHFT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Resistance :
1.2kOhm
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power Rating :
125mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
No
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
JESD-609 Code :
e0
Height :
500μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated DC :
150V
Published :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
9T08052A1201BAHFT
YAGEO 9T08052A1201BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 1.2kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C