9T04021A9530CAHF3
Mfr.Part #
9T04021A9530CAHF3
Description
RES SMD 953 OHM 0.25% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
953Ohm
Power Rating :
62.5mW
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
9T04021A9530CAHF3
YAGEO 9T04021A9530CAHF3
RT Series, Thin Film, 953Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C